Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Sıcak Şehir

Vizesiz Şehirler

Soğuk günlerde dışarıda zaman geçirmek, sosyal hayata karışabilmek biraz daha zorlaşıyor. Birçok insan iş, okul, ev arasında tur atıp duruyor. Birçoğu zorunlu olmadığı sürece dışarıda zaman geçirmekten bile kaçınıyor. Soğuk günlerin yaratmış olduğu olumsuzluklardan kurtulmak, sıcak ve ulaşımı kolay olan destinasyonlara gitmek ile mümkün. Türk vatandaşlarından vize isteyemeyen sıcak şehirler seyahat için ideal konumda.

Phuket

Vizesiz Şehirler
 

Güneydoğu Asya’da bulunan Tayland’ın en popüler turizm merkezlerinden birisi olan Phuket, göz alıcı kumsalları ve doğal güzellikleri ile muhteşem bir tatil olanağı. Denizin içerisinde bulunan küçük kulübeleri, eşsiz kumsalları, eğlence hayatı ve sualtı faaliyetleri ile ada, etkileyici olanaklar sunmakta.

El Nido

Vizesiz Şehirler

El değmemiş bir doğa ve muhteşem sahiller ile bezeli olan El Nido, Filipinler’e bağlı bir ada. Deniz kenarında, denizi uzaktan görebileceğiniz bir otel yerine denizin tam içerisinde bulunan bir otelde kalmak ya da orkideler ile dolu bir havuzda yüzmek için El Nido’yu tercih edebilirsiniz. Romantizm ile doğayı bir araya getiren ada, sıcak güneşi ile içinizin ısınmasına neden olacak.

Zanzibar

Vizesiz Şehirler

Tanzanya kıyılarının yirmi dört km açığında, Hint Okyanusu üzerinde bulunan Zanzibar, berrak turkuaz mavisi denizi, el değmemiş ada ve adacıkları, üzerinde rahat bir şekilde yürünebilen sığ suları ile dünyadan kaçış noktası olarak bilinmekte. Türk vatandaşlar Zanzibar’a kapıda vize alarak girebilirler.


Langkawi

Vizesiz Şehirler

Malezya’ya bağlı Langkawi adası 140 farklı adacağın en büyük olanı. Vahşi hayatın izlerinin hala bulunduğu, doğal yaşamın izlerini bulunduran tatlı su gölleri ve yağmur ormanları ile bezeli ada da bugüne kadar bilmiş olduğunuz dünyadan hiçbir şey bulamayacaksınız.


Singapur

Vizesiz Şehirler

Dünyada oldukça az sayıda olan şehir devletlerinden birisi olan Singapur , geleneksel Asya hayatı ile modern hayatı bir arada bulundurmakta. Gökdelenleri, sokak lezzetleri , yemyeşil parkaları ve kentin tam ortasında farklı konsepti ile dünyanın tüm iklimlerini hissetmenize neden olacak Garden’s By The Bay batonik bahçesi ile Singapur kesinlikle görülmesi gezilmesi gereken yerler arasında.


Sihanoukville

Vizesiz Şehirler

Henüz çok fazla kişi tarafından bilinmeyen Sihanoukville, Kamboçya’nın huzurlu, ekonomik ve doğal tatil merkezi. Güzel plajlarda, ekonomik bir seyahat arayışında olanlar için uygun olanaklar sağlayanlar için vazgeçilmez noktalardan . Sihanoukville, yavaş zaman akışı ve lezzetli deniz ürünleri ile hiç dönmek istemeyeceğiniz yerler arasında olacaktır.

Chiang Mai

Vizesiz Şehirler

Tayland’ın en önemli kültür merkezlerinden birisi olan Chiang Mai, kendine özgü gelenek, kültürel yaşam ve gelenekleri ile Uzak Doğu ve Tayland kültürünü en iyi hissettiren yerlerden birisi. Her sene beş milyondan fazla gezginin geldiği kentte dünyaca ünlü Wat Phara Doi Suthep Tapınağı ve Doi Inthanon Milli Parkı görülmesi gereken yerler arasında.


Ho Chi Minh

Vizesiz Şehirler

Dünyanın en kalabalık kentlerinden birisi olan Ho Chi Minh , geçmişte Saygon ismi ile biliniyordu. İsmini eski Kuzey Vietnam’ın liderlerinden alan kent, savaş müzesi, çeltik tarlaları, açık hava pazarları, imparatorluk tapınağı, sokak lezzetleri, yüzen evleri ve renkli gece hayatı ile farklı bir deneyim sunmakta.


Seyşeller

Vizesiz Şehirler

Hint Okyanusu üzerinde 115’ten fazla adadan oluşan Seyşeller, cennet kalıbına en uygun destinasyonlardan. Turkuaz renkli suları, okyanus üzerinde bulunan tatil köyleri, göz alıcı kumsalları ve muhteşem doğası ile rutin hayata dair her şeyi unutmanıza neden olacak Seyşeller balayı tatili ve romantizm için en ideal seçim olacaktır. Vize istemeyen sıcak şehirler arasında en etkileyici olanı.


Muscat

Umman Sultanlığı’nın başkenti Muscat, Türkçe olarak Maskat biçiminde telaffuz edilmekte. Etkileyici sarayları, görkemli mimarı yapıları ve hisarları, birbirinden güzel İslam eserleri kültür turizminde iddialı. Fakat Orta Doğu yansımasına sahip olan sokakları ile kent deniz, güneş, kum turizminde de oldukça iddialı. Oldukça fazla sayıda yabancının yaşamış olduğu bu kentte bambaşka bir kültür ile tanışabilirsiniz.

Yaz sıcağını hissetmek, tarih, deniz, güneş, kum, kültür, macera ve romantizm olanakları ile dolu bir seyahat için gidilecek destinasyona karar vermek için gezi rehberini okumak yeterli.

Görüş Bildir

Görüşlerinizi Bildirin

Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.