Öğrenciler İçin Ucuz Seyahat OlanaklarıTatil öğrencilik yaşantısının en renkli kısımlarından birisi. Birden fazla olanak ile hem tatili hem de öğrenim döneminizi değerlendirebilmeniz mümkün. Peki öğrenciler bütçesine uygun olarak neleri tercih edebileceğini ya da hem gezerek hem de çalışarak nasıl deneyimler elde edebileceğinizi biliyor musunuz ?
Yoğun bir şekilde geçen öğrencilik hayatının molası şüphesiz tatil dönemleri. Hatta haftalar bazen aylar öncesinden hazırlıklar yapılmaya başlanan tatil için birden fazla seçeneğiniz bulunmakta. Bunun yanı sıra öğrenim döneminize göre de öğrenci programları sayesinde yeni keşiflere kapıyı aralayabiliyorsunuz.

Seyahat anlayışınıza göre plan ya dad tamamen farklı ve yeni deneyimleri nasıl edinebileceğinizi sizin için yazının devamında derledik.

Öğrenciler İçin Ucuz Seyahat Olanakları


Erasmus

Öğrenciler İçin Ucuz Seyahat Olanakları

Öğrencilik yılları için seyahat denildiği zaman ilk akla gelen olanaklardan birisi ise Erasmus. Erasmus programına Avrupa Birliği, Türkiye ve Avrupa Ekonomik Alanı ülkeleri dahil. Lisans ve yüksek lisans öğrenimine devam eden öğrenciler bu programa katılabiliyor ve tercih etmiş oldukları ülkenin ekonomik düzeyine göre aylık 500 Euro’ya kadar hibe yardımı alabiliyorlar.

Akademik yeterliliği arttırmak, dil becerisini geliştirebilmek ve yeni yerler deneyimlemek için öğrencilik döneminde tercih edilebilecek ekonomik programlardan birisi olan Erasmus programına her geçen gün ilgi artmakta. Ayrıca sınır geçiş serbestliği ile gitmiş olduğunuz ülkelere komşu ülkeleri de ziyaret etme şansınızda bulunuyor. Erasmus programına dahil olabilmek adına okulunuzda ki ilgili birime başvuru yapabilirsiniz.


Interrail

Öğrenciler İçin Ucuz Seyahat Olanakları

Seyahat planınızda Avrupa’nın büyük bir kısmını keşfetme istediğiniz var ise Interrail, sizin için en uygun yöntem olacaktır. Kısa bir süre içerisinde birden fazla yeni yer ile tanışabiliyor, farklı deneyimler elde edebiliyorsunuz. Interrail yapacaklar için gitmeyi istedikleri ülke hakkında araştırma yapmaları oldukça önemli. Bu araştırmalar için gezi kategorimizi inceleyebilirsiniz. Interrail Global Pass biletleri süreye ve seyahat planına göre 800 TL ile 2 bin TL arasında değişen fiyatlar ile alınabilmekte.


Work And Travel (WAT)Work And Travel , Amerika Birleşik Devleri (ABD) kontrolünde uygulanmakta. Yaz tatili boyunca çalışmaya ağırlık vererek aynı zamanda da dil konusunda kendini geliştirmek isteyen öğrenciler çoğunlukla bu programı tercih etmekteler. Amerika’nın çeşitli noktalarında bulunan restoran, otel ve eğlence merkezlerinde sizin için tanınmış olan özel vize ile çalışabiliyorsunuz. Amerika’da bulunan karma öğrenci nüfusuna dikkat edildiği zaman birden farlı milletten yeni dostluklar kazanabileceğinizi unutmayın. Hem çalışıp , hem gezip hem de dilinizi geliştirme fırsatını değerlendirmek için work and travel programlarını incelemelisiniz.(kyn:geziliste)

 

 
Görüş Bildir

Görüşlerinizi Bildirin

Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.